niedziela, 13 marca 2011

Motocykl Honda VTX.

Cała prawda o Hondzie VTX

Autorem artykułu jest Zuzanna Szymańska



Honda cieszy się uznaniem wśród fanów klasycznych motocykli typu cruiser. VTX 1300 i VTX 1800 stanowią jedne z popularniejszych modeli, a amerykański styl i charakterystyczny gang silnika, to cechy które je łączą. Mało osób jednak wie, że w ramach serii VTX występuje 21 różniących się od siebie wersji motocykla.

Wiedza, jak rozpoznać specyfikację motocykla i którą z nich posiadamy przyda się w momencie zakupu samej maszyny, jak również dobierania do niej akcesoriów. Oczywiście na rynku dostępnych jest wiele uniwersalnych dodatków pasujących do każdej wersji, jak np. manetki ISO-Grip marki Kuryakyn, chromowane osłony na wał i wahacz czy chromowane dźwignie hamulca i sprzęgła. Jednak zupełnie inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku zakupu np. szyb, podnóżków, wydechów czy nakładek na biegi i hamulce Kuryakyn, które należy dobierać w zależności od modelu motocykla.

Na potrzeby każdej Hondy VTX z serii 1300 i 1800 renomowani producenci, tacy jak Kuryakyn, Show Chrome czy National Cycle przygotowali długą listę chromowanych akcesoriów, takich jak osłony na lagi, główki ramy, boczki, nakładki na przełączniki, zaciski hamulcowe i wiele innych. Każda z tych części różni się od siebie w zależności od wersji motocykla, dla której została zaprojektowana.

Honda VTX 1300

Honda VTX 1300 występuje w dwóch podstawowych odmianach - Custom (wersja C) oraz Retro, czyli modele R, S i T. - Tak naprawdę to cztery różniące się od siebie motocykle, z czego kupujący często nie zdają sobie sprawy. Dodatki nie należą do najtańszych, tym większy więc kłopot w momencie, gdy nabędziemy akcesoria niepasujące do naszego modelu. Niestety, takie sytuacje zdarzają się dość często - tłumaczy Darek Rakowski z firmy Lidor, specjalizującej się w akcesoriach do Hondy VTX i innych z rodziny chopper i cruiser.

Jak najłatwiej odróżnić od siebie poszczególne modele? Skromne, utrzymane w minimalistycznym stylu przednie i tylne błotniki zastosowane w modelu Custom Hondy VTX 1300 nadają jej specyficzny niewyczesany, uliczny wygląd. Wizualnie znacznie odbiega od wersji Retro wyposażonej z kolei w duże błotniki, podest dla kierowcy i tzw. kołyskę, czyli zmianę biegów w trybie palce-pięta. Charakterystyczne dla modelu R są aluminiowe koła, w wersji S spotkamy się natomiast z kołami klasycznie szprychowymi. Tymczasem Honda VTX 1300 Retro T to fabrycznie „ubrana" wersja R wyposażona w szybę, skórzane sakwy i oparcie pasażera.

- Przy zakupie np. szyby do Hondy VTX 1300 należy zwrócić szczególną uwagę na jej mocowania, ponieważ w wersji C występują odmienne od reszty przednie lagi. Proste rury zastąpiły tzw. szklanki - radzi Darek Rakowski.

Honda VTX 1800

Bardziej skomplikowana sytuacja przedstawia się przypadku posiadaczy Hondy VTX 1800. Modeli podstawowych jest sześć (R, S, T, C, F i N), ale w ich ramach występuje dodatkowo po kilka specyfikacji - dwie dla modelu T i po trzy dla pozostałych. W sumie to 17 motocykli posiadających zupełnie inne cechy i rodzaj wyposażenia.

Wersje R, S i T powstały z myślą o zwolennikach ponadczasowego stylu retro, o czym świadczą duże błotniki przednie i tylne, podest dla kierowcy, a także tzw. kołyska umożliwiająca zmianę biegów w trybie „palce-pięta". Podobieństwa i różnice pomiędzy nimi przedstawiają się analogicznie jak w przypadku Hondy VTX 1300 Retro. Model R został wyposażony w aluminiowe koła, S - klasyczne szprychowe, a T to fabrycznie „ubrana" wersja R wzbogacona o szybę, sakwy i oparcie pasażera. Dodatkowo, silnik modeli R i S dostępny jest w kolorze srebrnym lub czarnym, a w przypadku T wyłącznie czarnym. Generalnie, wersje R i S dostępne są w trzech, a T w dwóch specyfikacjach. Różnicę widać np. w średnicy lag, co ma wielkie znaczenie przy wyborze szyb do Hondy VTX 1800.

Na polskich drogach można spotkać praktycznie każdą wersję Hondy VTX. Niestety brak dostępu do informacji mówiących o podstawowych różnicach pomiędzy nimi powoduje, że często motocykliści, świadomie lub nie, wprowadzani są w błąd odnośnie modelu, który posiadają. Błażej Nowakowski, konsultant ds. sprzedaży firmy Lidor mówi: - Problem zaczyna się zwykle przy montażu, gdy okazuje się, że zakupiona część po prostu nie pasuje. Strata jest tym bardziej bolesna, że ceny np. szyby szybkiego demontażu typu Switchblade firmy National Cycle wraz z mocowaniami to wydatek zaczynający się od 1300 złotych.

W przypadku modeli R i S Hondy VTX 1800 im wyższa specyfikacja, tym wizualnie „bogatszy" motocykl. Tyczy się to np. „półek", do których przymocowana jest kierownica, lampa i przednie amortyzatory. W każdej wersji wykonane są z aluminium, jednak w przypadku specyfikacji drugiej i trzeciej polerowane są na wysoki połysk, co nadaje motocyklowi luksusowy design. Smaku dodaje także chromowana osłona chłodnicy, która wyróżnia trzecią specyfikację modeli R i S oraz połyskujące aluminiowe koła charakterystyczne dla modelu R w specyfikacji trzeciej.

Podobne różnice i trzy specyfikacje wyróżniają „sportowe" VTX`y 1800. Wersja C motocykla została utrzymana w stylu street-rod, natomiast model F to sportowa, bardziej śmiała odmiana criusera.

Tymczasem model N Hondy VTX 1800 designem nawiązuje do nietuzinkowego, a jednocześnie niezwykle eleganckiego, trendu neo-retro. Cechą charakterystyczną wszystkich trzech specyfikacji tej wersji motocykla są wielkie, schodzące niemal do ziemi błotniki z przodu i tyłu. Specyfikację pierwszą wyróżnia srebrny silnik, czarna osłona chłodnicy, a także matowa, aluminiowa „półka", do której przymocowana jest kierownica, lampa i przednie amortyzatory. Motocykle w specyfikacji drugiej i trzeciej posiadają natomiast czarny silnik, polerowaną „półkę" oraz chromowane wykończenie lag o większej niż typowa średnicy (wiedza przydatna szczególnie w momencie zakupu szyby). Dodatkowo, cechą właściwą dla specyfikacji drugiej jest czarna, a dla trzeciej chromowana osłona chłodnicy. Jedynie w trzeciej specyfikacji można spotkać aluminiowe koła, polerowane na wysoki połysk.

Docelowo motocykle oferowane są na rynek amerykański, jednak cieszą się ogromną popularnością również wśród polskich motocyklistów. Łącznie spotkać można cztery wersje Hondy VTX 1300 i siedemnaście z serii 1800. Czasem różnicę pomiędzy nimi widać gołym okiem, czasem jednak trzeba być specjalistą, aby określić daną specyfikację. Niemniej wiedza, jak rozpoznać wersję Hondy VTX przyda się zarówno obecnym, jak i przyszłym posiadaczom motocykla.

---

Zuzanna Szymańska


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Przywiązanie do marki Honda.

Zakup auta - z rozsądku czy przyzwyczajenia?

Autorem artykułu jest dywyn



Awaria samochodu, groźny wypadek, znudzenie się starym modelem lub zastrzyk finansowy - to wszystko sprawia, że często decydujemy się na kupno nowego samochodu. Bierzemy wtedy pod uwagę czynniki, takie jak cena, bezpieczeństwo czy wygląd auta. Okazuje się jednak, że niebagatelne znaczenie ma marka samochodu.

Uważa się, iż kupno samochodu uwarunkowane jest nie tylko poszukiwaniem lepszego rozwiązania tudzież możliwościami finansowymi. Często bowiem zdarza się, że decydujący wpływ ma tutaj przyzwyczajenie, czyli po prostu przywiązanie do danej marki. Jeśli na przykład przez wiele lat jeździliśmy Hondą i doskonale się ona spisywała, nie mieliśmy do niej zastrzeżeń, to w przyszłości – kupując nowe auto – najprawdopodobniej będziemy rozważali kupno samochodów, takich jak Honda CRV, Honda Civic lub Honda City. Nie da się więc nie zgodzić z twierdzeniem, iż najchętniej sięgamy po rozwiązania sprawdzone, co do których mamy pewność, iż nas nie zawiodą. Tą zasadą – nawet nieświadomie – kierujemy się w wielu dziedzinach życia, a kupno samochodu nie jest tu żadnym wyjątkiem.

Oczywiście, zależy nam na bezpieczeństwie, prędkości czy też ładnym wyglądzie i pragniemy też sięgać po nowocześniejsze rozwiązania, równocześnie nie zmieniając starych przyzwyczajeń. Producenci aut skrzętnie ten fakt wykorzystują i proponują nowe modele, które są po prostu udoskonalonymi wersjami starszych aut. Dzięki temu mamy zarówno coś ze swojego ulubionego typu samochodu, ale też coś nowego. Każda szanująca się marka samochodu wyrobiła sobie pewien wizerunek – niektórzy stawiają na bezpieczeństwo, inni na energooszczędność, jeszcze inni na ciekawą formę. Takie cechy stają się znakami rozpoznawczymi danej marki i według tego wzorca produkowane są kolejne modele. Jeśli lubimy daną markę samochodu i cenimy ją na przykład za duże poczucie bezpieczeństwa jakie nam daje, możemy liczyć, iż kolejny model takiego samochodu będzie równie bezpieczny, ale też bardziej nowoczesny. Taka strategia przynosi koncernom samochodowym pokaźne zyski.

---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Samochód Honda spełnieniem marzeń!

<h2>Honda spełna marzenia.</h2>
<p>Autorem artykułu jest Odkrywca</p>
<br />
Będąc kiedyś w jednym z salonów Hondy, przy parkingu dla kilentów ustawiony był znak w formie strzałki z napisem: SPEŁNIAMY MARZENIA. Ciekawy sposób zachęcania potencjalnych nabywców do wejścia.
<p>Ja skorzystałem z zaproszenia i do tej pory nie żałuję, bo moja wizyta skończyła sie jazdą próbną najnowszą <a href="http://www.motogielda.portalnaplus.pl" target="_blank">Hondą Accord</a> 2.0 . Wrażenia niesamowite, mimo niedługiej trasy. Cicha praca silnika, super przyspieszenie, znikome odczucia dziurawej nawierzchni,wygodne fotele, dobre umiejscowienie drążka zmiany biegów. Wystarczyło położyć rękę na podłokietniku, a dłoń sama układała się dokładnie na główce niewielkiego drążka. Tego się nie da opisać. To trzeba przeżyć.</p>
<p>Co jeszcze  czeka wszystkich, którzy zdecydują się zasiąść za kierownicą najnowszej Hondy Accord? Bardzo dużo nowości technologicznych, dopracowana w najdrobniejszych szczegółach estetyka wnętrza, opływowy kształt połączony z drapieżnym wyglądem wersji<a href="http://www.sport.portalnaplus.pl" target="_blank"> sportowej</a>. Zastosowana tu równowaga pomiędzy wyglądem a osiągami, technologią i bezpieczeństwem, czyni nowego Accorda prawdziwym przyjacielem kierującego. Jeśli lubimy szybką jazdę, na pewno nasze wyścigowe zapędy zaspokoi wersja z silnikiem 2,4 i-VTEC  o maksymalnej mocy 201 KM! Nie jest to jednocześnie smok pożerający hektolitry paliwa. Średnie spalanie wersji z tym silnikiem to 8,8l/100 km. Wszystko jednak zależy od ciężkości nogi prowadzącego. W ekonomicznej jeździe pomaga z jednej strony 6-stopniowa skrzynia biegów, a z drugiej pokładowy komputer, sugerujący na wielofunkcyjnym wyświetlaczu, najlepszy moment do zmiany przełożenia.</p>
<p>Kiedy wsiądziemy do Accorda, nasze dłonie same wskoczą na pokrytą skórą, wielofunkcyjną kierownicę. Zawiera ona przyciski sterujące systemem audio, tempomatem, funkcjami Bluetooth i zaawansowanym systemem rozpoznawania mowy, który może działać nawet w otoczeniu inych dźwięków i hałasów. 10-głośnikowy system audio Bose ze zmieniarką na 6 płyt CD/DVD został idealnie wkomponowany w konsolę centralną, aby stworzyć niepowtarzalną atmosferę podczas jazdy.</p>
<p>Nie ma powodów do obaw przed wyruszeniem w trasę zarówno zimą jak i latem. Nad temperaturą czuwa zaawansowany system automatycznej klimatyzacji. Komunikuje się on z systemem nawigacji  satelitarnej w celu ustalenia pozycji słońca i zaprogramowania na tej podstawie odpowiedniej temperatury. Wszystko to po to, aby zapewnić nam jak najlepszy komfort podczas jazdy.</p>
<p>Dla osób mających problemy z cofaniem, Honda również przygotowała coś ekstra. Zamontowana nad tylną tablicą rejestracyjną kamera, obejmuje obszar położony bezpośrednio za samochodem, a obraz wyświetlany jest na ekranie nawigacji satelitarnej.</p>
<p>Nic dodać, nic ująć, tylko wsiąść i jechać, słuchając muzyki, podziwiając widoki i ciesząc sie każdą chwilą spędzoną w tym wyjątkowym <a href="http://www.twojamotogielda.pl" target="_blank">samochodzie</a> XXI w.</p>
---

Artykuł pochodzi z serwisu <a href="http://artelis.pl/">www.Artelis.pl</a>